| gamer1234 a întrebat:

Am un difuzor cu 2fire de cupru, dar fara mufa. L-am verificat.
Am si un cablu cu mufa.cablul are 3 grupe de fire : cupru normal, vopsit in rosu si vopsit in verde.
Cum conectez difuzorul la cablu ca sa mearga?

Răspuns Câştigător
| Catalin_Joldes_1994 a răspuns:

Daca nu ai culori pe firele de cupru, legi firele colorate de difuzor, daca nu se aude cum trebuie inversezi culorile. cat cu firul de cupru al mufei poti sa incerci sa il desfaci in doua si sa legi la fiecare din firele difuzorului. Mult mai simplu ar fi fost sa iti cumperi o mufa jack de 3.5 mm si sa legi firele direct la ea...

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Vai,dar ce explicit ai fost! Difuzorul este unul normal cu o singura bobina, dar cablu cu mufa, ala cu 3 grupe de "fire" de unde vine?

| gamer1234 explică:

De la casti.