| RaduAsSilver a întrebat:

Am un HDD extern, si de fiecare data cand il am conectat la PC, si restartez/aprind PC-ul, nu imi intra in windows din cauza lui.

* Daca am conectat HDD-ul [ bagat in priza/conectat prin USB ], si aprind PC-ul, imi apare fereastra aia cu Windows, unde se tot invarte bara aia, si dupa ce dispare aia, normal ar trebui sa imi apara Desktopul, na mie nu imi face asa, mie dupa ce se termina de invartit bara aia si da sa intre in Desktop, mi se inegreste monitorul si porneste HDD-ul, si nu intra in Desktop. Daca scot din USB HDD-ul, sau il sting, orice sa il deconectez de la PC, intra. Cum as putea face sa nu porneasca HDD-ul DECAT daca il pornesc eu de la buton?

2 răspunsuri:
| lastOne a răspuns:

Am patit si eu o data chestia asta... problema (in cazul meu) la bootare era cu portul USB, in orice alt port as fi bagat hdd-ul totul mergea ok. incearca sa bagi hdd-ul in alt port USB, poate ai noroc si scapi de blocarea respectiva.

| damiangl a răspuns:

Da scoate din bios orice optiune de bootare de pe usb.