| Paun_Ionut_1996 a întrebat:

Am un HTC Wildfire!

Ideea e ca fratele meu mi-a umblat la telefon si a introdus gresit modelul de deblocare de mai multe ori, iar acum, ca sa pot folosi telefonul, trebuie sa introduc username-ul si parola. Din cate stiu eu, acestea sunt contul de gmail si parola contului, dar am incercat aceasta combinatie si telefonul nu se deblocheaza, imi spune ca parola sau user-ul sunt gresite.

Contul si parola de Gmail sunt 100% corecte, garantez, pentru ca ma loghez zilnic si nu am probleme.
Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Mihai_Mateiasi_1988 a răspuns:

Poate ca e setat alt cont ca și cont principal la telefon. Încearcă și alte parole de la alte conturi. Așa am pățit și eu o dată și am băgat contul de Gmail și a mers. Dacă nu merge cu nici un cont, deși ma mira treaba, rămâne sa îl resetezi... te costa cam 50 de lei. Ar putea merge și cu hard reset dar nu bag mana în foc. Cauta și tu pe net hard reset și modelul telefonului și încearcă asa, poate merge.

1 răspuns: