| anonim_4396 a întrebat:

Am un i5 4460 3.2 ghz 4gb RAM 1tb gtx 1050 ți 4gb și nu știu de ce mie se blochează GTA 5
Ajutorr

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Fa mai intai un memtest pentru RAM.
Apoi fa un burn-in test cu Prime95 - daca ruleaza macar 1 ora fara sa se blocheze, sistemul MB + CPU + RAM este ok.
Gaseste apoi un burn-in test de placa video sa vezi daca si asta e ok.

6 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Spune-mi ce Windows ai instalat și ce versiune ai (x32/x64).

Pentru gta v îți trebuie minim Windows 7 (x64) sp1!
Windows 8.1 (x64)
Windows 10 (x64)

| Constantin_Serghi_1995 a răspuns (pentru GPA):

10 64bit

| GPA a răspuns (pentru Constantin_Serghi_1995):

Arată-mi in ce constă "blocarea". Fa-mi un print in timp ce rulezi jocul.

| Constantin_Serghi_1995 a răspuns (pentru GPA):

Pai merge puțin se blochează stau câteva secunde merg iar, iar se blochează și când m-a luat cineva cu x80 Prot se mișcă în poza se blochează incontinuu

| AlexElektro1987 a răspuns:

Se blocheaza, adica joci si deodata se blocheaza tot jocul si nu mai poti juca sau are frame drop?