| 1Q a întrebat:

Am un ipad 4 cu 4G, si mă întrebăm cum fac ca sa ii pun o cartela sunt pe Vodafone si vreau sa știu cum obținut un microsim fara sa fac abonament, gen pot sa obținut un microsim pe numărul meu actual de telefon sau cum fac. FUNDA

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ai ipad 4 cum asa? Uite zile si la unia de pe aici care mi-au zis ca sint din viitor daca eu spun ca am ipad 3 sau 4. Dar nu zic ce m-au luat asa in suturi si ca habar nu am pe ce lume sint si etc. Leam arata si au zis ca bat cimpii ca asa ceva nici nu exista.Ce le zic eu lor ca ei au servis de reparatii telefoane calculatoare.Frate ce mai oameni si pe aici.Dar sa revin.Tu vrei sa pui ce sim in ipad? Sim de telefon sa vorbesti ca si la telefon pe ipad? Nu se poate. Ipadul are loc de sim dar este pentru ca sa cumperi un sim dar pentru net doar asa. Daca pui simul din telefon sau orice alt sim de telefonie nu iti merge nicicum.Cel putin la mine asa este nu merge simu de la iphone pe el.Il pun si nimic e mort.Am intrebat au zis ca daca e sa cumpar sim cu net dar nu pot vorbi de pe acel sim, doar sa am internet pe ipad. Poate ori fi ceva posibilitati si nu le stiu eu. Daca ai de ex pe telefon si net atunci merge sa dai si la aipad net tot dupa telefon si asa nu mai cumperi alta cartela sim de net la ipad.Folosesti hotspot sa iei de pe telefon si sa dai pe pad netu.Dar sa folosesti padu ca si telelfon nu stiu de merge. Cwel putin nu am auzit.Am citit ceva car fi unele paduri care fac si chestia asta dar nu de la Apple.

| mustafagamer a răspuns:

Cumpara dela Vodafone ok si eu am un iphone 5

| 1Q explică (pentru mustafagamer):

Sa cumpăr ce de la Vodafone