| Laurosa a întrebat:

Am un iPhone 11. Când îl scutur lângă ureche se aude ceva la camera. Apoi dacă intru pe camera și scutur nu se mai aude. E normal?

Răspuns Câştigător
| AlexandruRobert1602 a răspuns:

Salut,Iphone 11 și multe alte telefoane mai noi conțin un stabilizator intern, adică camera nu este fixa, ea se mișca în direcția opusa mâinii tale dacă iți miști telefonul când faci o poza pentru poze/filmări mai fine(nemișcate) când camera nu este folosita sistemul este liber adică se mișca camera. Când intrii pe aplicație acel motoraș de la stabilizator primește curent și sta pe poziție. Nu am explicat foarte bine dar sper sa înțelegi. O zi plăcuta!

| Laurosa explică (pentru AlexandruRobert1602):

Am inteles. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Daca nu si-a pierdut din functionaliati, nu este un defect.