| Adinutzzaa a întrebat:

Buna seara! Când pun urechea la camera telefonului se aude un sunet ciudat, ca un țiuit ( când nu este folosit)
Vi s-a mai întâmplat sau e ceva normal? (iPhone 14 pro)
Multumesc anticipat!

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Arunca telefonul pe geam, ca te urmareste cineva...

| dullcat a răspuns:

Buna.Ma indoiesc ca garantia acopera situatia asta.

| Adinutzzaa explică (pentru dullcat):

De ce nu ar acoperi? Având in vedere ca nu e din cauza mea, ci așa l-am primit de la Altex. Dacă nu acoperă garanția, ar trebui sa îmi dea un alt telefon, nu?

| Frank51 a răspuns (pentru Adinutzzaa):

Da, dacă defectul nu poate fi reparat(ei vor încerca să-l repare), o să primești un telefon nou. Însă problema este că acest defect nu împiedică buna funcționare a telefonului, și s-ar putea să refuze să-l primească.

| Adinutzzaa explică (pentru Frank51):

Am înțeles. Nu mi se pare normal dacă are o problema din fabrica, la banii dați, sa nu mi se ofere un alt telefon fără probleme. Este foarte ciudat când pun urechea lângă camera și aud un țiuit, câteodată se aude cum erau înainte telefoanele fără touch și sunau, se auzea sunetul ăla specific care te anunța ca urmează sa sune telefonul laughing)
O sa sun la asistenta Apple mâine sa le spun despre problema asta și in cazul in care îmi comunica ca ar trebui sa ma duc personal, o sa merg.

| relian a răspuns:

Telefonul ala are garantie de la fabrica 1 an, asta daca nu ai mai cumparata tu garantie in plus.
De dus la reparat sau cine te rezolva? Aia de unde l-ai cumparat, nu se uita nimeni altcineva la tine, chiar daca este in garantie.

Asa ca mergi la aia, spune-le ce se intampla. le spui ca vrei alt telefon, nu cred ca se apuca aia sa repare, trebuie trimis la service aurorizat bla bla, ia timp, tu le spui ca ai nevoie de telefon, asa ca sa iti dea altul nou.
Nu spui ca mai ai si alte telefoane, spui ca ala e singurul care il ai, tu nu poti sta fara telefon.

Le spui ca e garantia Apple, asa ca nu esti curioasa de asteptat, de mai stiu eu ce alte povesti.

| Frank51 a răspuns:

S-ar putea să se fi defectat sistemul de stabilizare al camerei, fiind compus din bobine ar putea face un astfel de sunet.

| Adinutzzaa explică (pentru Frank51):

Îl am de maxim o luna. Camera merge foarte ok, nu îmi face probleme.

| gabicoo a răspuns:

Serviciile? Ochii albaștri sunt peste tot!

| literallythesamebruh a răspuns:

Când pui urechea sau când îl miști? Dacă îl miști, este oarecum normal să se audă un astfel de sunet deoarece telefonul tău are stabilizare optică. Doar să îl ții la ureche și să se audă așa, nu știu, nu am mai auzit. Dă un restart sau ceva.

| Adinutzzaa explică (pentru literallythesamebruh):

Când este nemișcat se aude sunetul.

Răspuns utilizator avertizat
| FindMyName a răspuns:

Da mai bine îți iei un Nokia decât iPhone...bani mulți și te ține puținlaughing

| MotoBlitz a răspuns:

Să dai atâția bani și să ai probleme cu placa stereo rolling on the floor

| Adinutzzaa explică:

Mă gândesc sa ma duc la istyle și sa le spun problema. Este vreo șansa sa îmi dea un alt telefon? Cam cât ar dura sa îmi înlocuiască telefonul?

| Frank51 a răspuns (pentru Adinutzzaa):

Dacă de la ei l-ai cumpărat la ei trebuie să vorbești. Dacă e în garanție și defectul este vizibil, auzibil, ți-l vor repara pe garanție.

| Adinutzzaa explică (pentru Frank51):

Nu de la ei l-am cumpărat. De la Altex l-am cumpărat. Dacă îl duc la istyle nu mi-l vor repara pe garanție? Un an am garanția.