| anonim_4396 a întrebat:

Am un iphone 6 la care bateria a inceput sa piarda constant din autonomie, pana cand mai mergea efectiv doar numai tinut in priza si intr-un final nu a mai mers deloc. Am schimbat bateria, insa chiar daca se vedea simbolul de incarcare, bateria nu se incarca. Tipul de la GSM a spus ca o ultima solutie ar fi schimbarea sursei, la un sediu GSM din Bucuresti greu de gasit. Iata-ma aici deci, deoarece nu am gasit sediul pe internet si as vrea sa stiu daca inlocuirea sursei ar avea sens si daca da, unde?

5 răspunsuri:
| Staif a răspuns:

"Tipul" nu ti-a dat adresa sediului? Sau, ce ti-a spus?

| Bondarel99 a răspuns:

Cum adică schimbarea sursei? E clar ca bateria e de vina, dacă o schimbi nu înseamnă ca acea baterie va merge, doar dacă ai noroc, de asta și majoritatea service-urilor îți oferă garanție 3 luni atunci când schimbi o baterie. Și ma îndoiesc ca ei au baterie originala, o baterie originala o iei doar din dezmembrări, acele fake-URI pe care le au ei nu merg întotdeauna și chiar dacă merg nu au capacitate prea mare.
Deci eu zic mai întâi sa încerci cu o alta baterie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Am incercat, de mai mute ori, inclusiv cu o baterie originala din dezmembrari. Mi-a zis ca asta ar mai fi singura solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Staif):

Mi-a spus ca exista unul in Bucuresti si sa il caut. nu stiua exact cum se numeste sau unde e. dar nu l-am gasit.

| Staif a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmmm, se pare ca el are piesa dar vrea sa-ti spuna ca a cumparat-o de la altii.
Cind nu stii numele sau adresa, nici nu ai cum sa-l gasesti.
Oare nu ar fi mai ieftin si mai sigur sa-ti iei alt telefon?