| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptom toshiba satellite pro, am o problema: la a doua incercare de pornire, nu porneste (becul verde de la incarcare devine portocaliu si palpaie). daca il las pana a doua zi, porneste din prima, dar de la a doua incercare, aceiasi poveste.

2 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Eu zic sa te duci cu el cu la magazinul de unde l`ai luat si sa ti`l trimit ei in service. Sa nu uiti acasa certificatul de garantie. Daca nu ai unul, du`l intr-un service si termini balciul.

| thizizme a răspuns:

La Powe Options pune totul pe Default (din Windows).
Intra in BIOS si vezi daca ai ceva legat de Power Options si da totul pe Default. Sau mai simplu: intra in BIOS si da Load Default Settings.