| M1XTaP3 a întrebat:

Am un laptop Acer si nu stiu ce are...Se aprinde foarte rar si cand se aprinde mai mult de 10 minute nu sta aprins se stinge monitorul ma gandeam ca poate sa fie si de la hdd cand se stinge monitorul nici hdd nu se mai aude ca functioneaza. Deci era aprins ascultam muzica si brusc s-a stins monitoru si nici muzica nu mai canta.Si cand ascult muzica se mai intrerupe melodia....AM NEVOIE DE NISTE PARERI URGENT DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Nu este de la hdd pentru ca simptomele unui hdd defect sunt acestea:incepeti sa observati esecuri intermitente de citire/scriere;
Lumina LED-ului de la hard-disk nu se stinge;
Crash-uri inexplicabile ale sistemului de operare;
Rulearea CHKDSK va detecta sectoare defecte.Cred mai degraba ca face figuri procesorul si este pe cale sa se strice.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robby2013 are dreptate.Procesorul este pe duca.

| xDanyxDany a răspuns:

Cand nu vrea sa se deschida, piuie sau scoate vreun zgomot? cand l-ai curatat ultima data de praf?

| M1XTaP3 explică (pentru xDanyxDany):

Ehe pai cred ca are 1 an sad

| xDanyxDany a răspuns (pentru M1XTaP3):

Hai ca poate il salvezi, daca te pricepi poti face tu asta, daca nu poti chema pe cineva, desfa-l si curata-l bine, schimba-i pasta la procesor si placa video (daca ai dedicata) pune ulei la ventilatoare, aspira bine sloturile ramilor (bineinteles scoti ramii) si vezi dupa aia, dar mai intai deshide biosul apasand del sau f2 si lasa-l asa si zi-mi daca se mai stinge