| Cosmincosminel1992 a întrebat:

Am un laptop Asus, este mai vechiut, am băgat Win 7 si nu l-a suportat... după am incercat sa bag windows xp sp2 si nu imi mai intra in bios, nu mai booteaza absolut nimic. Ajunge la imaginea in care imi zice ca intra in bios dar de acolo nimic. Stie cineva ce as putea sa fac?

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce model de Asus? De pe ce instalezi, stick, cd?

| ziftode a răspuns:

Scoate hdd-ul de tot si vezi daca dupa aia poti sa intrii in bios
99% ca e plin de bad-uri si asteapta dupa el pana la Sfantul Asteapta
urmatorul pas, il apuci bine si dai cu el in gunoi
la un laptop asa de vechi, un hdd nou costa mai mult decat laptop-ul, iar un hdd la mana a doua ar trebui sa iei NUMAI cu garantie, altfel nu prea ai cum sa ii faci diagnostic si sa nu iti crape tot dupa o saptamana/o luna (ca asa e in fotbal, asta, asa functioneza bad-urile, ii dai un soc azi, si merge, dar dupa o luna crapa)

| Cosmincosminel1992 explică (pentru ziftode):

Multumesc hdd era de vina

| ziftode a răspuns (pentru Cosmincosminel1992):

Cu placere, si alta datawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai normal ca nu iti intra in bios. Apesi pe del cand se deschide sau il lasi singur? Ca singur nu intra in bios.

| tiberiutiberiu22 a răspuns:

Se poate sa fie de la hdd sau de la windows daca e piratat! https://www.youtube.com/watch?v=GR6bFhySL8w like si subs please