| Auraaaaaaaasssssssss a întrebat:

Salutare, am un laptop ASUS E 200 H. Am avut windows 10 din fabrica pe el si nu mai porneste, in fine, nu conteaza aspectul asta. As vrea sa ii instalez un windows nou dar nu merge... Apare in bios stickul dar nu mi-l booteaza, stie careva de ce? Il pun primul in bios si degeaba.
Tin sa mentionez ca pe alt pc booteaza acel stick

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Ai dreptate. Insa sunt convins, ca există o posibilitate de al starta.

10 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ai windows licențiat si vrei sa instalezi altul pirat? E alegerea perfectă.
Mare e gradina celui de sus.

| PainTech a răspuns (pentru gelu1970):

Degeaba are Windows cumparat daca nu i se deschide laughing

| gelu1970 a răspuns (pentru PainTech):

A scris windows instalat de fabricant. Deci nu vorbi prostii. Daca vine preinstalat de catre fabricant inseamna ca nu e un dispozitiv cu caracteristici slabe.
Sunt cazuri in care unii cumpara o licența si o instalează in pc cu performanțe slabe, insa nu cred că e cazul.
Si sa instaleze altceva in locul unei licențe adevarate e o prostie mare.

| PainTech a răspuns (pentru gelu1970):

A spus clar "am avut windows 10 din fabrica pe el si NU MAI porneste".
Motivul pentru care nu mai porneste nu este speciicat : poate e virusat.

Intrebarea mea este :
La ce iti foloseste licenta originala daca ACUM nu mai poate fi folosita?

| Auraaaaaaaasssssssss explică (pentru PainTech):

Am rezolvat problema am facut un backup la windows si e ca nou

| gelu1970 a răspuns (pentru PainTech):

Ai dreptate. Insa sunt convins, ca există o posibilitate de al starta.

| PainTech a răspuns:

Salut!
Laptopul este unul slabut, ma indoiesc ca placa de baza suporta sistem de operare pe x64 de biti.
Incearca sa bootezi de pe un stick cu Windows pe x32 de biti.

| Auraaaaaaaasssssssss explică (pentru PainTech):

Te inseli laptopul vine din fabrica cu wind 10 64 biti

| PainTech a răspuns (pentru Auraaaaaaaasssssssss):

Aha, deci presupunerea mea e gresita.
In orice caz, un sistem de operare pe 32 de biti ar merge mult mai bine.
Bine ca l-ai rezolvat. Sa il porti sanatos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Media Creation Tool

| IIIshaneIII a răspuns:

Astea noi sunt mai deștepte și nu acceptă piraterii, cumpără Windows original și merge atunci