| Culturism69 a întrebat:

Am un Laptop ASUS. Procesor Intel-Core i3, Placa video 2 GB ( Nvidia GeForce 610 M ) 4 GB Ram etc.
Cand ma joc, orice fel de joc mi se incalzeste destul de tare si se cam restarteaza ( apare o eroare albastra pe tot ecranu, nu stiu.)
Exista vreo metoda ceva sa nu mi se mai incalzeasca in halul asta?

Răspuns Câştigător
| wAyneE a răspuns:

Pai am avut si eu aceeasi problema, dar asa fac leptopulire cand te joci jocuri performante ca Farcry3, Call of duty.Parerea mea este ca trebuie sa iti cumperi un culer adica un notepad cu ventilator ca sa se nu mai restarteze.

| Culturism69 explică (pentru wAyneE):

Chiar despre FarCry 3 era vorba laughing
Pe el ma jucam acum cateva ore si facea fite laptopu.

3 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Iti cumperi un cooler bun, sa nu se mai incalzeasca.
http://www.pcgarage.ro/standuri-coolere-notebook/cooler-master/notepal-e1/

| johnyxus a răspuns:

Iti zic sa cureti cooler-ul de la procesor ca are praf cu siguranta, orice laptop, calculator are o temperatura limita la care se inchide.