| WithoutName123456789 a întrebat:

Am un laptop care are windows xp.Cand il deschid imi arata boot screen-ul si dupa ce se termina de incarcat liniutele alea imi ramane display-ul negru! Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

A cazut sistemul de incarcare, formatat si instalat windows xp.

| Rebecca123 a răspuns:

Mi s-a mai intamplat si mie insa eu nu am windows xp dar poate va merge si la tine.L-am inchis de la butonul sau si am steptat cateva minute apoi s-a incarcat cum trebuie si nu mai aparea negru.

| KobraXS a răspuns:

Se poate sa ai probleme cu explorerul. Apasa ctrl+alt+del si apoi daca iti intra in task manager dai la aplications,de acolo dai new task, apoi iti va aparea o ferestruta unde tu dai browse, intri in partititia unde ai tu windows-ul, intri in fisierul windows si selectezi aplicatia explorer.exe, cred ca exe este.

| Robertdiablo900 a răspuns:

E foarte simplu. Trebuie sa activezi licenta de la windows sau daca o ai activata si ecranul e negru trebuie sa setezi data calumea apoi sa activezi iar licenta.

| Robertdiablo900 a răspuns:

Pune data calumea si activeaza din nou licenta