| Robeertconstantin a întrebat:

de curand mi-am instalat windows 8.1 pe un laptop HP elitebook 2530p si acum nu mai vrea sa se aprinda. de fiecare data cand vreau sa-l deschid, imi apare " HP " pe display si dupa cand da sa intre in windows, se face ecranul negru si asa ramane. ce pot sa fac? Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să reinstalezi s.o.
Dacă tot nu merge, sună la Microsoft - trebuie să ofere suport tehnic gratuit pentru softul cu licență.

| gelu1970 a răspuns:

Esti sigur ca laptopul tau suporta windows 8.1?
e un model destul de vechi.

| Robeertconstantin explică (pentru gelu1970):

M-am gandit si eu ca poate de aia nu se mai deschide, ca nu il suporta. Nu stiu ce sa zic.

| gelu1970 a răspuns (pentru Robeertconstantin):

Ai avut w7 inainte?
cand ai inceput instalarea w8.1 nu ti-a dat eroare?
si ceea ce am uitat sa intreb: ti-a functionat cu w8, 1 fie si macar o zi? sau imediat dupa ce ai formatat a refuzat sa starteze?

| Robeertconstantin explică (pentru gelu1970):

Da, am avut windows 7 inainte, nu mi-a dat eroare si da, s-a deschis automat dupa instalare.

| Robeertconstantin explică:

Pai cum sa-l pun pe calculator daca el nu se deschide?