| alexandru2002 a întrebat:

Am un laptop cu 4 gb de ram placa video nVIDIA 1500mb procesor 2000ghz dual core si are licenta de vista ce windows credeti ca e mai potrivit vista cu licenta sau windows 7 fara licenta vreau sa stiu si de ce.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Cu siguranta windows 7
Windows 7>windows xp>vista
Vista consuma mult,iar dupa ceva vreme o sa-ti apara erori, ba ca driverele nu s-au instalat corect, ba una ba alta
Iar daca incerci sa instalezi un program sa zic (Microsoft c++), pac eroare, stiu ca am patit, cand am trecut la windows 7, zboara n-am ce sa zic

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Aici nu promovam pirateria insa daca lasam deoparte partea cu licentele windows 7 este mai bun

| LilGh0st a răspuns:

Windows 7. Vista e varza, nici nu stiu la ce s-au gandit cand l-au conceput, dar e naspa.
Windows 7 e mai bun prin faptul ca se misca mai rapid, are un management mai bun al memoriei si e compatibil cu majoritatea componentelor hardware.