| alexandru2002 a întrebat:

Salut am un laptop cu procesor 2000 ghz dual core 4 gb ram
ddr3 si placa video nVIDIA 1500 mb. am windows 7 pe el si vreau sa-mi bag windows xp blak edition 2012 care credeti ca e mai bun pentru jocuri?

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Ramai pe windows 7 ..Laptopul tau este relativ un laptop nou, s-ar putea ca unele componente sa nu fie compatibile cu xp, adica sa nu le gasesti drivere.

| alexandru2002 explică (pentru laurentiu80):

Vreau sa stiu cata memorie ram citeste windows xp 32 bit si 64 bit?

| laurentiu80 a răspuns (pentru alexandru2002):

Versiunea pe 32 de biti iti citeste maxim 3, 2 gb ...chiar daca tu ai 4gb sau mai mult. Iar cea pe 64 biti iti citeste undeva pana la 16 gb. Daca ai 4gb recomandat ar fi un windows 7 pe 64 biti

5 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Recomandam windows 7! Vezi aici ce versiune ti se potriveste! http://laptopnews.ro/......l-meu.html

| cdu92 a răspuns:

Cel mai bine e sa folosesti in continuare Windows 7. E foarte bun pentru jocuri. Windows XP nici macar nu iti va recunoaste toata memoria ram.

| alexandru2002 explică (pentru cdu92):

Pai cata memorie recunoaste windows xp?