| anka_7094 a întrebat:

Am un laptop cu windows 7 si cand vreau si eu sa downloadez ceva de pe internet explorer imi apare o fereastra cu:,, your current security settings do not allow this file to be downloaded". CE SETARI SA FAC SA POT SA DOWNLOADEZ.va rog ajutati-ma dau funditawinking

4 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

In fereastra cu internet explorer, apasa butonul Alt de pe tastatura. O sa apara un meniu.
Intra la tools -> internet options.
La tab-ul security:
Pentru fiecare zona din alea 4 (internet, local intranet, etc.) apasa butonul "Default Level"
Apasa apply/ok
Incearca acum.
********
Daca tot nu merge
Alege Internet si apasa "Custom Level" (e langa Default Level)
Cauta in lista care apare: "File Download" si ai grija sa fie pe "Enable"
Dai ok, apply/ok
Incearca iar.

| JahBless a răspuns:

Sa faci rost de firefox sau in control dezactiveaza-ti firewall-ul

| anka_7094 explică:

Am dat turn off la firewall dar tot nu merge daca poate cineva sa explice mai cu amamnunte va rogbig grin

| Dedeliciouss a răspuns:

Inseamna ca acel ceva de pe internet are virusi.
Si el te avertizeaza ca vrea sa intre in acea baza de date si sa schimbe ceva.
Deci mai bine nu download-a fa totul online big grin.
Cred ca asa este cel mai bine. happy