| vadu22 a întrebat:

Am deschis calculatorul si am observat ca nu merge google chrome(nu se deschide) asa ca l-am dezinstalat cu gandul de a-l reinstala.
Insa acum cand vreau sa descarc imi apare asta:
Your current settings do not allow this file to be downloaded.
Am dezinstalat java iar acum daca vreau sa il reinstalez imi apare aceeasi chestie.
Stie cineva despre ce este vorba?
Va rog ajutati-masad.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai umblat la java? In mesaj spune clar ca setarile curente nu iti da voie sa descarci aceste file. Descarca de pe internet explorer, dupa ce ai dezctivat firewalul si dezactivezi si antivirusul o perioada.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca e cuplat direct la internet, e foarte "destept" ce spui!

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Ia explica tu cum poate descarca fara a fi „cuplat„ la internet. D a un raspuns destept si poate fi folositor.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Folositor ca sa-si infecteze calculatorul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Orice download inainte de instalare poate fi scanat cu antivirusul.Eu asa fac inainte de instalare si e ok.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

WTF? Cine a vorbit de download? Un calculator neprotejat de cel putin un firewall si cuplat la internet e ca si cum ai iesi iarna in pielea goala pe strada.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Baiatul care apus intrebarea, vrea sa descarce browserul, iar in mesaj ii spune ca seatrile curente nu-i da voie. 10 minute cu antivirusul dezactivat si firewalul la fel dezactivat ii da voie sa descarce acel browser.Imediat dupa, le activeaza la loc, caneaza frumos browserul de virusi si daca e in regula, il poate instala, daca nu e in regula il sterge si gata.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

10 secunde fara niciun firewall e timp suficient pentru a i se sparge calculatorul. De fapt, n-are rost sa discut cu tine, ca habar n-ai despre securitatea calculatoarelor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Eh,ce era sa zici? laughing

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

" setarile curente nu iti da voie "
Setarile curente nu iti DAU voie.

"mesaj ii spune ca seatrile curente nu-i da voie."
Setarile curente nu-i DAU voie.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios, daca ai fi stiut ceva despre securitate, ai fi inteles de la primul meu comentariu. Din pacate nu stii nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Multumesc de corectare.Sunt Bulgar si am fost nevoit sa va invat limba Romana, citit si scris in numai 8 ani.Cred ca intelegi si scuzi greselile.

13 răspunsuri:
| BogdantheDreamer a răspuns:

Descarca cu Internet Explorer. Vezi poate il blocheaza antivirusul.

| LaurentiuMusic a răspuns:

Nu stiu sigur.dar iti spun ...trebuie sa ii setezi data si ora fixe. apio cred ca va merge si la mine face cateodata asa.