| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop cu ubuntu preinstalat, cumparat recent. Daca instalez windows 10 pe el mi se duce posibilitatea de a-l returna/i se duce garantia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kosti a vrut sa spuna ca ubuntu instalat este un soft si la el nu ai garantie.Deci il poti schimba linistit.Garantia este pe partea componentelor. Daca o componenta sau piesa mai pe inteles s-a stricat de la sine fara sa ii fi facut tu ceva, atunci poti duce laptopul la reparat gratie garantiei.Dar daca deschizi sigiliul, pierzi garantia.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Nu ai garantie la soft!