| Petrica_Hazapariu_1965 a întrebat:

Am un laptop Fujitsu Siemens Amilo Pi 2540, 2 gb ram, procesor Intel core duo. Vreu sa instalez un windows 8 enterprise. Vreu sa stiu daca o sami functioneze bine windowsul,daca PC nu pateste nimic din cauza windowsului, daca este bun windowsul pentru acest laptop.Raspundeti ce care stii. funda

3 răspunsuri:
| XtReMee a răspuns:

Procesor: 1 gigahertz (GHz) sau mai rapid cu suport pentru PAE, NX și SSE2 (mai multe informații)

RAM: 1 gigaoctet (GO) (pentru 32 de biți) sau 2 GO (pentru 64 de biți)

Spațiu pe hard disk: 16 GO (pentru 32 de biți) sau 20 GO (pentru 64 de biți)

Placă video: Dispozitiv grafic Microsoft DirectX 9 cu driver WDDM o sati ruleze la maxim crede-ma eu rulez 7 cu 768 mbram

| Petrica_Hazapariu_1965 explică (pentru XtReMee):

Cei cu astea?

| XtReMee a răspuns (pentru Petrica_Hazapariu_1965):

Asta cere windows 8