| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop HP cq61-100sl si am vrut sa reinstalez Windows7 64bit, dar nu imi boota la deschiderea laptopului. Acum am un Windows7 32bit si vreau sa il pun p laptop. Nu stiu daca o sa il booteze. Vreau sa stiu cum sa intru in bios pentru a schimba bootarea sa inceapa de pe CD. Cred ca din cauza asta nu am putut instala nici Windows7 64bit. Am incercat sa intru in bios cu F2 si cu DEL dar nu merge. Tin sa va spun ca sistemul de operare pe care il am acum (Windows7), este varza! Nici nu pot sa intru in My Computer. Orice raspuns este bine venit. Va rog sa imi spuneti cum pot intra in bios pentru a schimba bootarea de pe HDD pe DVD-rw. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

Nu-i necesar sa intrii in bios, la pornire apasa (itermitent) tasta F8 sau F11 si selectezi dvd-rom ca boot.

| Sihastrul a răspuns (pentru Sihastrul):

Nu-i necesar sa intrii in bios, la pornire apasa (intermitent) tasta F8 sau F11 si selectezi dvd-rw ca boot.

2 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Doar cu del sau f2 tine mai mult apasat ar trebui sa mearga