| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop 32bit si un CD cu Windows7 64bit. Pot instala Windows-ul7 de 64bit pe un laptop de 32bit? Multumesc.

7 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Nu, daca procesorul tau merge pe 32 de biti nu o sa poti lucra cu sistem de operare pe 64. Procura-ti un Win pe 32 si gata. Succes!

| CataC a răspuns:

Salut
Se poate, dar nu face asta decat daca ai mai mult de 4GB ram.
Altfel pune varianta x32, nu se justifica x64, nu imbunataeste cu nimic.
Bafta

| anonim0095 a răspuns (pentru CataC):

Am laptop de 32bit cu RAM de 4GO.

| anonim0095 a răspuns (pentru CataC):

Am laptop de 32bit cu RAM de 4GO. Deci merge Windows7 de 64bit?

| CataC a răspuns (pentru anonim0095):

Pune x32, o sa-ti vada 3.25 din ei si o sa fie bine.
Daca x64 original pune-l, nu se va intampla nmic ai sa vezi, altfel ia x32.

| Narcis2007 a răspuns:

Daca procesoru suporta poti instrala

| VladimirPutin a răspuns:

Dacă e compatibil procesorul cu 64 biți