| albertoy21 a întrebat:

Am un laptop HP si am o problema la el :
Totul a inceput de la un pumn pe mijloc adica pe tastatura, porneste se incarca si imi apare starting windows metionez ca am windows 7 pe el apoi ramane la starting windows acolo dupa 1 minut cam asa imi apare loading windows files si dureaza cam 5-10 minute sa incarce tot, apoi imi da un restart si tot asa stiti ce pot face? faza e ca nu mai pot reinstala windows-ul decat pe stick deoarece unitatea optica este stricata niste sugestii? ofer funda la primul raspuns cu adevarat bun.

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Salut!
Instaleaza-ti acest program Windows 7 USB/DVD de aici http://www.microsoftstore.com/......vd_dwnTool
Iti trebuie o memorie usb de minim 4 GB, o imagine iso de la win 7 sau un dvd bootabil.
Te duci la cineva si pui programul acela. Daca nu ai dvd bootabil si folosesti o imagine iso, montezi un driver virtual(power iso, daemontools) si in 4 pasi precisi ai windows pe usb.
Dupa ce ai terminat bagi usb cu win 7 in laptop la tine si intri in bios.Acolo la first boot device pui usb-ul dai f10 si ok. Dupa restart ar trebui sa iti booteze de pe usb.Succes! Sa-mi spui daca a functionat.

| shannygelu a răspuns:

Ti s-a dus hardul de la socuri schimba hardul si nu i mai da pumni

| Vasy1999 a răspuns:

Eu ati sugerez sa ati reinstalezi windows-ul cauti pe net ce windows vrei sa pui pe stik si daca nu stiii cum se pune windows pe stik intreaba-ma. Funda? big grin