| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop i5... i5 inseamna ca are 5 nuclee? Si daca da, la ce ajuta 5 nuclee pentru laptop?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

I5 de laptop= 2 nuclee.
Si doua nuclee te ajuta in orice, ca fara procesor nu poti sa faci nimic. Daca ai vazut tu pc fara procesor...

| sufletdeing3r a răspuns:

Cu cat are mai multe nuclee cu atat e mai bun si se misca mai repede. Desi am butonat un laptop i5 dar nu mi-a placut cum merge, in general nu imi plac laptopurile. Poate cele i7 sunt ceva mai bune.

| GabriEll_PGM_1990 a răspuns:

I5 este un procesor marca INTEL cu 5 nuclee. Este penULTIMUL model dupa urmeaza I7.Este un procesor foarte bun acum depinde si de frecventa

| sltlp a răspuns (pentru GabriEll_PGM_1990):

NU ARE CINCI NUCLEE.
Dar poate trebuie sa facem un pariu. Gaseste-mi tu procesor i5 cu 5 nuclee.