| Acvila149 a întrebat:

Am un laptop inspiron 15 3000 series si as vrea sa pun 8 gb ram (momentan are 4) de asemenea as vrea sa stiu daca se poate schimba procesorul(IntelR PentiumR 3558U 1.70 Ghz) si ce as putea cumpara. Placa video (820m geforce de 2gb) este buna? Se poate schimba placa video? Cam la ce pret ar ajunge fiecare?

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Paca video nu se schimba.
Procesorul nu se recomanda sa pui unul mai mare pentru ca se v-a incalzi daca TDP este mai mare.
Da suprta 8gb ram.
Mai poti creste perfomanta inlocuind hdd-ul cu SSD

| Acvila149 explică (pentru danutzu96):

Ce este hdd si ce este sdd si cum se poate inlocui?

| danutzu96 a răspuns (pentru Acvila149):

Hdd-ul il poti inlocui cu SSD. SSD este ca un hdd doar ca foloseste memorii flash mai rapide.

3 răspunsuri:
| n1n1o a răspuns:

Sal, este laptop m8 nu PC, astea se schimba la serviceuri specializate nu de oricine si daca nu ma insel daca vrei sa schimbi procesorul trebuie schimbata si placa de baza, la rami daca are 2 sloturi poti sa-i mai adaugi 4 GB. Parerea mea este mai asteapta un pic si ia-ti laptop nou de black friday.