| RobyTheWest a întrebat:

Am un laptop Lenovo G560 si nu stiu cum sa facs a mearga wireless pe el, am instalat toate driverele de pe site si am mai incercat si cu programul Driver Genius Professional. Cand dau pe iconita de la intrenet, apoi Deschide centrul de retea si partajare, apoi Modificare setari adaptor, aici nu am wireless am doar Local area connection si Bluetooth

6 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Pai tu probabil nici nu ai instalat driver-ul pentru placa de retea Wireless: http://support.lenovo.com/......etail.page

Răspuns utilizator avertizat
| Alexvoodooo a răspuns:

Poate ceva este dezactivat din bios sau nu este driverul compatibil cu placa de retea!

| RobyTheWest explică (pentru Alexvoodooo):

Si nu sti de unde pot vedea ce diver ar fi compatibil cu placa? chestea e ca am mai avut problema si tot asa cum a zis si Kolors, l-am dus la un specialist si mi l-a facut dar nu vreau sa-l duc iar sa dau 50 lei pentru 2-3 minute deale lui.Ma voi uita in BIOS totusi mersi!