| Mariushgv a întrebat:

Am un laptop Lenovo Idepad 320 si am varsat apa pe el din greseala. L-am sters si l-am lasat pe canapea si dupa a doua zi l-am pus la incarcat si incarca. Acum el merge doar ca nu se aprinde ecranul si nu se aude cum se auzea, merge, ma refer ca se aprine lumina de la butonul cu care deschid laptopul. Tin sa precizez ca apa a intrat doar sub laptop sI ca asta e a treia zi. Ajutor ce sa fac ca sa il repar?

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Testeaza cu un monitor extern sa vezi daca si cum functioneaza; posibil ca apa sa fi ajuns la placa de baza, si cine stie ce...sau la vreun conector de la display.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce ai cautat cu apa linga laptop? Ai stricat displayul nu mai ce sa i faci, ori il vinzi pentru piese ori il repari il duci in servis sa i schimbe displayul, dar nu merită reparatia, cu banii dati pe display i ti i ei alt laptop second hand.Sa i ti fie invatatura de minte nu pui lichide linga laptop, sau telefoane mobile, si din ne atentie versi paharul cu lichid pe laptop, daca vei face asa nu vei avea niciodata un lucru intreg.

| Mariushgv explică (pentru CristiDinBucuresti):

In primul rand era o vaza cu flori cu apa

| RAY a răspuns (pentru Mariushgv):

Service

| gabicoo a răspuns:

Cauta aici
www.laptop-direct.ro
Au o rețea se service-uri cu care colaborează în toată țara!

| AwGenetix a răspuns:

Scoate-i bateria, impacheteaza-l in hartie subtire ca si cand vrei sa nu intre vreo musca prin gaurele, apoi il scufunzi in Orez simplu alb. Il lasi fara sa ummblii la el minim 2 zile, apoi verifici. Daca nu trece, trebuie sa-l duci la service.