| Andreiandrei2000 a întrebat:

Am un laptop Lenovo T520 care nu mai merge, am incercat de mai multe ori si cand tin apasat cateva secunde pe power bottom se aprinde ecranul apare sigla numele laptopului Thinkpad, deci procesorul ar trebuie sa fie bun.Am am pus RAM si SSD de la alt laptop si tot nu merge, am scos bateria si am incercat doar cu cablu de alimentare sa-l pornesc si aceiasi problema. Nu merita sa-l duc la reparat, doar diagnosticarea costa 50 de euro( locuiescin in Berlin). As vrea sa descopar singur care este problema si in caz ca este placa de baza sa o comand pe internet si dupa sa pot sa folosesc laptop in continuare. Cum as putea sa identific problema? Any tips?

1 răspuns:
| Mihaita2002 a răspuns:

Cel mai probabil e placa de baza.
Cauti una la mana a2-a ca sa iesi mai ieftin. Daca nu e placa, cauti un procesor.Astea sunt cele 2 posibilitati, dar sunt 60% sanse sa fie placa.
Te salut!