| Rusu_Toader_1985 a întrebat:

Am un laptop Lenovo, ThinkPad, R61, instalat cu WIN XP pe partitia C, parolat. Am incercat să "sparg" parola în diverse moduri, nu am reusit. Am gasit de cuviinţă, spre a nu pierde datele, să instalez un alt win XP, pe partitia D. Am reusit sa intru in calculator. Dar asa cum credeam s-a intamplat, driverele lipsesc.
Am mai multe intrebari:
1. Am instalat WIN XP cu SATA, de ce nu are driverele instalate?
2. Pot sterge cumva contul de administrator al windowsului de pe C, intrand pe windowsul din D?
3. Sanse de a găsi drivere sunt pentru un model asa vechi?

2 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Cel mai simplu de spart parola pe win xp este: tastezi de 3 ori consecutiv crl+alt+del si iti intra direct in administrator si acolo pui o noua parola