| treipuncte a întrebat:

Am un laptop si de ieri a inceput sa bazaie incetu? Banuesc ca e de la cooler pentru ca se aude de la aia de unde iese aer. Ce trebuie sa fac sa scap de bazait? sau are ceva daca il las asa?

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Posibil sa fie coil noise (un zgomot produs de bobina ventilatorului). Nu se intampla nimic, dar nici nu prea ai cum sa rezolvi. Totusi incearca sa-l cureti de praf (daca e in garantie du-te cu el la service sa ti-l curete) happy

3 răspunsuri:
| Ady00pk a răspuns:

Vezi uitate poate atinge marginile.happy

| Speedo a răspuns:

Probabil ventilatorul a prins ceva mai mult praf. Ar trebui desfacut si curatat. Daca nu te pricepi la o firma de cartier mai mult de 10-20lei nu cred ca te va costa

| yzzy a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asa, dar stai linistit nu se intampla nimic