| Betty18 a întrebat:

Am un laptop Toshiba Satelite si observ ca ledul pentru baterie nu se mai aprinde, insa laptopul se incarca cand e in priza.A ramas aprins doar ledul celalalt ce se aprinde odata cu laptopul. Ce s-a intamplat, poate cineva sa imi zica?

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Se intampla ca cand navighezi stai cu bateria in el si cu incarcatorul deci o incarca aproape non stop curand o sati moara bateria

| Betty18 explică (pentru AdrenalinTm):

Mersi, de exemplu acum s-a reaprins ledul singur.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Betty18):

Cu placere incearca sa-i faci cateva cicluri de descarcare la baterie de mimin 7 la%p pui la incarcat si din nou asa

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Contact prost in mufa, verifica mufa. Posibil cablul de la incarcator are intreruperi, sau acumulatorul are o problema. Posibil si un contact prost al acumulatorului in soclu. Scoate acumulatorul si mai baga-l o data! Dar faci operatia asta cu incarcatorul scos!

| manuel72 a răspuns:

E posibil doar sa nu faca contact.Cand bateriile isi termina ciclul de incarcare, iti apare un mesaj care iti cere sa schimbi bateria, iar iconita bateriei din bara va fi barata de un X rosu. Daca nu ti-a aparut nimic din ceea ce ti-am descris mai sus, nu cred ca e vreo problema.