| KingTheKing a întrebat:

Am un laptop Toshiba satellite m70-166

si am schimbas o partitie primara in logicala si pe cea cu w 7 am schimbat-o din logycal in primar

si am dat restart la laptop dar nu imi mai pleaca windows-ul

si nu ot sa-l reinstalez ca zice nu poti instala windows-ul pe o partitie logicala

asta pentru ca acum am toate partitiile logical

cum fac sa schimb partitia c in primary?

1 răspuns:
| Alin_Ionut_1987 a răspuns:

Poti folosi o distributie de linux(Ubuntu) Live, de obicei includ si un utilitar pentru partitii si de acolo schimbi din logical in primary si vice-versa.
Daca nu, poti cauta Eseus partition magic, gasesti acolo si o versiune bootabila.