| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Windows 8.1 la care nu-i funcționează unitatea optica și când îl deschid apare: Lenovo™ sta 5sec. se oprește brusc apare din nou Lenovo™ stă puți apare liniuța jos ( _ ) și pornește Windowsul!
De ce se oprește brusc, din cauza unității optice?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Fenomenul nu are nimic cu unitatea optica.
Probabil problema este de la hard disk (care are defecte (Bad-uri).
Trebuie verificata SUPRAFATA hard disk-ului (Sourface check), in special al partitiei C:

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Probabil s-a ars placa de bază. Mergi cu el la un service de calculatoare.

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Dar, intr-un final el porneste

| Andreeush a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci poate avea alta problema. Mergi cu el la un service.