| CreiziWiga a întrebat:

Am un laptop windows 8 si cred ca este virusat, am instalat google sketchup pe el si de cand l-am instalat laptopul a inceput sa mearga greu!
Am incercat sa sterg aplicatia dar nu ma lasa s fac nimic.
Destopul palpaie adica acum e albastru si dupa aceia devine iar normal. Ce pot face?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu e virus ci doar aplicație ce nu avea ce căute pe laptop-ul tău care mai mult ca sigur e vreun low end ce nu are hardware compatibil pentru a rula aplicații de modelare 3D.
Singura soluție în cazul în care nu ți-ai afectat hardware-ul este o resoftare.
Dacă ai DVD-ul de recovery al sistemului atunci ai scăpat ieftinel. Dacă nu în service cu el la resoftat.Asta te va costa 80-100 RON pe un Windows cu licență furată și 660 cu un Windows Licențiat.
Succes

| K0sti a răspuns:

Sa-l duci la service!