| AlexSonic a întrebat:

Am un LG,nu răspunde la telecomanda,are beculetul rosu pornit, telecomanda are baterii noi.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este vorba despre un televizor nu? Este Lcd? Plasmă sau Led? Scoate l din priză si lasa l 5 minute după aia baga l din nou, daca nici asa nu merge asculta cand apesi pe telecomanda tv ul ce face are un ticăit? sau un țăcănit ca si cand ar vrea sa porneasca? Daca are acest zgomot atunci este sursa dusă un condensator devalorizat care nu îl lasa sa "plece" din stand by, de aceea ledul ramane roșu, dul la servis ei îl vor repara, daca este sursa defectă reparatia este c am 200 lei.