| nutuxcristian a întrebat:

Am un Macbook si am vrut sa ii dau factory reset, resetari de fabrica. Am facut totul frumos i bine, pana cand a trebuit sa ii dau instalare mac os x. Am bagat parola, contul Apple etc si imi spune "this item is unavailable temporarily" si nu am ce sa ii fac, pot cel mult sa ii dau shut down ca nu mai am ce sa fac... Stiti cumva ce pot face sa il refolosesc? Dau funda si vot pozitiv asigurat!

Răspuns Câştigător
| Helper69 a răspuns:

Salut,

In recovery menu ai cumva o optiune ca sa instalezi Maverick? Daca da, instaleaza ala. Doar ala il poti instala, cred.

O zi buna,
-Helper69.

| nutuxcristian explică (pentru Helper69):

Merci mult pentru comentariu! Nu am, decat pentru Lion 10.7. Si cand dau sa il instalez pe asta, ca doar pe asta il am, zice ca nu e disponibil, ma lasa sa apas doar 'ok' si atat...

| Helper69 a răspuns (pentru nutuxcristian):

Asigură-te că ești conectat la internet. Ar trebui să meargă. Dacă nu du-te în service cu el.

| nutuxcristian explică (pentru Helper69):

Da, sunt conectat sigur! Chiar nu exista alta varianta in afara de service?