| darknet a întrebat:

Am un monitor LCD Benq 17" si a inceput brusc sa tiuie... problema are loc doar atunci cand il conectez prin cablu la prelungitor si il aprind. De ce? Si-o fi facut veacul? L-am luat undeva prin 2006.

4 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Nu crezi ca ii ajung 3 ani? Posibil sa aiba probleme interne. Fa-i un test cu Nokia Monitor sa vezi cum sta treaba.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Tauitul ala de care zici este probabil de la transformatorul de inalte.
Mai merge oleaca si cedeaza, va trebui schimbat. Insa eu zic sa-l vinzi asa cum e acum si sa-ti cumperi ceva mai nou, mai bun.
Spor!

| mircea a răspuns:

Stii cum zici tu :șchioapătă numai atunci cand merge! Nu prea inteleg daca functioneaza in vreun fel, dar nu țiuie... Du-l la doctor totusi...

| Buzatu_Daniel_1989 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, daca il duc la service cat m-ar costa. in stadiu in care e acum nu cred ca l-ar cumpara cineva sad