| LionDen a întrebat:

Am un monitor RELISYS si de vreo 3-4 luni imi face o problema.Merge pe toate rezolutiile in afara de 800x640 nu stiu de ce dar atunci imi largeste imaginea la maxim scade din calitate si chiar daca l'as regla din placa video/setarile sale tot nu scot nimic.se vede foarte rau. specific ca se intampla acelasi lucru indiferent de placa video si de sistem ca atare.de la ce ar putea fi? sau ce as putea face? ideea e ca nu ma deranjeaza dar in unele jocuri 800x600 e rezolutia optima.

2 răspunsuri:
| Teiu a răspuns:

800x640 e cea mai proasta rezolutie. Intotdeauna, indiferet de placa video o sa ti se vada asa. Cand setezi rezolutia asta, inseamna ca vrei tot ce ai descris mai sus. Pune rezolutie mai mare la jocuri si la monitor.

| LionDen explică:

Am aflat intre timp de la ce e... e combinatia naspa dintre driverul original de la placa video si voiplay(aplicatie pentru playzeek)