| AndruRoxx a întrebat:

Am un Nokia e52 si de fiecare data cand incerc sa trimit prin bluetooh fisiere imi zice memorie insuficienta in cazul in care eu am card in el de 2 GB.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Acest model de Nokia se bazeaza pe memoria interna si nu pe ceea Flash, dar aici nu este de vina numai telefonul tau.In cazul in care doresti sa trimiti un fisier tot catre un telefon Nokia asigurate ca respectivul telefon are memorie interna libera(La Nokia fisierele se salveaza pe post de mesaje multimedia). Incearca sa primesti tu un fisier prin bluetooh in cazul in care primesti aceeasi eroare, inseamna ca memeoria ta interna este prea plina(iti recomand s-o verifici). Porma in momentul in care doresti sa transferi asigurate ca memoria interna a telefonului destinat este libera(daca nu e Nokia nu trebuie sa verifici).In cazul in care acest lucru persista desi telefonul destinat are memorie interna libera, iti recomand o resoftare a telefonului(lucru ce il poti face chiar tu cu Nokia Pc suite), pentru ca este posibil ca anumite certificate ale telefonului sa fi expirat, sau tu sa fi sters ceva. Daca nici cu resoftarea nu rezolvi nimic, nu ramane de cat sa apelezi la un service specializat