| Marian_3693 a întrebat:

Am un receptor boom kaon 270 si cum fac sa il trec dupa boom pe dolce? va rog explicati-mi pas cu pas dau funda.

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

În primul rând ai nevoie de cartela Dolce.

| Marian_3693 explică (pentru Arthur):

Am cartela dolce dar cum trec de pe satelitul boom tv pe satelitul dolce tv

| Arthur a răspuns:

Vin băieţii de la Romtelecom. În afară de cartelă şi resetări trebuie repoziţionată şi antena, lucru care e mai greu de făcut dacă nu ai cunoştinţe în domeniu.
Dacă totuşi te descurci ai aici : http://www.romtelecom.ro/personal/asistenta/tv/ghid-de-instalare/

| Arthur a răspuns:

" Update de soft pentru Dolce/Boom:
Se porneste receiverul, cu el pornit il scoatem din priza si il bagam la loc in cateva secunde va apare un mesaj;
please wait initializing...
in acest moment tastam rapid pe urmatoarea tasta de 2 ori; BACK-BACK apoi 2465
acum receiverul isi va face updateul de soft, atentie; in acest timp nu se opreste receiverul! "