| Dinu_Clau_1993 a întrebat:

Am un router BELKIN model: f5d7234-4 si nu stiu de ce dupa un timp se deconecteaza de la net si trebuie sa il scot din priza si sa il bag iar ca sa se conecteze iar. am net de la RDS cel de 200 mbps. Intrebarea mea este cum sa il fac sa nu se mai deconecteze deloc? sa stea conectat la net mereu fara sa mai fiu nevoit sa il scot din priza

2 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti intra pe pagina producatorului, acolo vei gasi un update de firmware. Vezi sa fie exact modelul tau, ii faci update de firmware, reset, refaci setarile de net. Ca sa faci update-ul sa te conectezi la un port normal, nu la wan. Dupa ce ai fisierul salvat in computer. Te uiti pe net cum se face update de frimware la modelul tau. nainte poti incerca o resetare, are un buton de reset, tine-l apasat pana se sting ledurile. Vezi daca face la fel, daca el la fel... update de firmware!

| Dinu_Clau_1993 explică (pentru valentin75):

Am incercat asta dar firmwareul e acelasi pe site..nu a aparut o varianta noua si deci nu cred ca as rezolva mare lucru