| SoulReaver a întrebat:

Am un router Edimax BR-6214 si am urmatoarea problema. conectez toate mufele la el, toate bune si frumoase functioneaza ambele calculatoare. Cand ies de pe pagina de internet/messenger si incer sa intru din nou scrie ca nu se poate conecta. Celalalt calculator nu are probleme. Am schimbat mufe, l-am resetat nimic. Routerul a stat putin nefolosit din cauza ca s-a ars transformatorul si acum am cumparat altul. Chestia e ca ininte mergea fara probleme fara configurare. As vrea sa imi ziceti cum sa il configurez pentru ca nu am cd-ul. Multumesc.

2 răspunsuri:
| problematic a răspuns:

Ce ip iti genereaza? 192. 168. 1. xxx? sau cum?

| SoulReaver explică:

Nu stiu nu am avut treaba cu ip-urile, unde dau sa vad ip-ul?