| Florian000 a întrebat:

Am un router (TP-Link cu 2 antene). Faza e ca netul merge greu cateodata de exemplu chiar acum. 20:43 4 noiembrie. Cateodata isi revenea daca il scoteam din priza si il bagam inapoi dar acum nu. Am avut ca daca il resetezi isi revine. Are un buton in spate de reset dar nu stiu ce se va intampla si ce v-a mai trebuii sa fac dupa aceea.
Dau funda pentru cel care ma ajuta

10 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Robert, conteaza si vitezele tale de internet. Degeaba ai tu router bun, daca nu ai abonamentul bun. Sau invers. Ceea ce trebuie sa faci tu acuma este sa verifici pe contratul vostru ce viteze ai si sa vezi daca sunt rele sau bune.

| Gunoi a răspuns:

Îți resetează conexiunea și practic trebuie să setezi din nou user-ul și parola altfel nO wifi laughing
Legat de ce spui tu nu o să schimbe cu nimic situața, sunt fluctuații și intermitențe fie că se suprasolicită placa fie din alte motive, dar nu știu și nu cred să ajute resetarea happy

| Florian000 explică:

Si-a revenit cred ca era de la furnizori de internet

| K0sti a răspuns (pentru Florian000):

Evident ca era de la furnizor, da trebuie sa stii sa te prinzi...

| PrunaPătrată a răspuns:

Routerele de la TP Link nu sunt de calitate, au trecut si prin mana mea cateva si n-am fost deloc multumit, incearca sa inchizi PC-ul, sa-l lasi 5 minute si sa-l reaprinzi, poate fi si din cauza ca l-ai folosit prea mult azi.

| K0sti a răspuns (pentru PrunaPătrată):

Routerele de la TP Link sunt chiar foarte bune, asa ca lasa prostiile si nu duce lumea in eroare!

| PrunaPătrată a răspuns (pentru K0sti):

Eu am vorbit din propria experienta, nu trebuie sa fii asa agresiv, fiecare are opinia lui, eu doar mi-am expus punctul de vedere deoarece am avut cateva modele de la TP Link si nu s-au descurcat prea bine.

| K0sti a răspuns (pentru PrunaPătrată):

Eu lucrez mult cu retelistica, pentru ca asta mi-e meseria. Mi-au trecut prin mana multe modele de routere si eu insami am tot TP-LINK. Merg de zbarnaie! Au cel mai bun raport pret calitate, interfata prietenoasa si un soft stabil. In plus, se fac mereu actualizari de soft pentru majoritatea modelelor!

| PrunaPătrată a răspuns (pentru K0sti):

Si e ok, nu ti-am zis ca e gresit ce spui tu, dar din moment ce eu am avut de furca cu ele nu pot sa le recomand altora...

| K0sti a răspuns (pentru PrunaPătrată):

Pai si eu asta spun, ca lucrez cu ele si nu am avut de furca, merg foarte bine, sunt stabile, ma intreb ce probleme ai avut tu...