| Nicknnn a întrebat:

Am un calculator cu 2 placi de retea si in mod normal o singura conexiune la internet! Cum as putea sa transfer internetul care intra in prima placa de retea cu cea de-a doua si apoi sa ajunga la routerul wireless? Adica nu vreau ca internetul sa intre prima data prin router iar apoi sa ajunga in pc ci invers se poate asa ceva?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu!

| peperonies a răspuns:

O mica intrebare mai intai... DE CE?

| Nicknnn explică (pentru peperonies):

Pai mi-am bagat net de la RDS de 300 mb si routerul meu e mai vechi si e doar de 100 mb si la rds iti trebuie placa de retea Gigabit. O placa din Pc e Gigabit 1000 iar cealalta e tp-lick de 100 si eu vreau sa imi intre firul de la net in cea de 1000 ca sa pot sa am pe PC viteza maxima la net si cealalta placa tp-lick sa o leg la router cumva...

| Nicknnn explică (pentru peperonies):

In concluzie, sa nu mai dau banii pe alt router.