| sharky88 a întrebat:

Am un Router wireless TP-LINK TL-WR841ND si vreau sa maresc semnalul wifi. Ce imi recomandati?(am un netbook si stau in apartament cu 4 camere iar in ultima camera semnalul este foarte slab)

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Am exact acelasi model instalat la etaj si am net ok in toate 4 camerele sus, parter si curte.
1. Vezi cum pui antenele, incearca sa te asiguri ca's orientate bine
2. Muta-l undeva mai spre centrul casei
E un router puternic, nu cred ca de la el e buba.
Netbook e vreun noname? Sa nu fie aici problema, poate nu receptioneaza el semnalul cum trebuie.
Bafta

| sharky88 explică (pentru CataC):

Notebook SmartPad S21 Evolio

2 răspunsuri:
| zozo74 a răspuns:

Sa-l instalati intr-o locatie unde aveti cel mai bun semnal adica in aceea camera unde aveti cel mai bun semnal. Succes