| Alexandru_8107 a întrebat:

Am un router wirles de la Romtelecom si nu stiu cum sa-mi activez tableta GoClever.Cum trebuie sa procedez? As vrea informati, pas cu pas.

8 răspunsuri:
| Silviuc69 a răspuns:

Simplu,intrii in setari la WiFi, pornesti wifi(ON), o sa iti gaseasca reteaua sau retelele, accesezi pe cea care iti apartine si introduci parola asta daca exista.

| Alexandru_8107 explică (pentru Silviuc69):

Nu merge.Imi apare, cautare ip...si dupa aceea se blocheaza. Apare parolat wep.

| Silviuc69 a răspuns (pentru Alexandru_8107):

Pai atunci trebuie sa introduci parola

| Alexandru_8107 explică (pentru Silviuc69):

Am introdus parola de pe spatele routerului si-mi apare dupa un timp, securizat WEP.Nu reusesc nicicum

| Silviuc69 a răspuns (pentru Alexandru_8107):

Nu cred ca parola este pe spatele routarului, cand ti-ai instalat routerul nu te au pus sa iti schimbi parola? sau sa iti introduci parola ta

| Alexandru_8107 explică (pentru Silviuc69):

Mi s-a spus sa bag parola de pe eticheta din spatele routerului.Dar degeaba...nu pot conecta tableta.

| Alexandru_8107 explică (pentru Silviuc69):

Am bagat parola de pe spatele routerului si am reusit sa activez.

| Alexandru_8107 explică (pentru Silviuc69):

Fiecare router are parola pe spate, compusa din numere si litere.Am introdus acea parola si am reusit sa conectez tableta!