| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa intreb cine stie de ce mi se intrerupe netul la tara nu este pe cablu este pe antena si am router wirles de la clicknet romtelecom?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Aşa se întâmplă cu netul acesta, PIERDE semnalul şi din acea cauză îţi "pică" netul...

Am avut şi eu cam o lună şi dacă m-am lămurit că NU e bun am introdus net pe cablu ( telefonic ) - tot ClickNet Romtelecom şi ACUM merge PERFECT.

Dezavantajul este că trebuie să plăteşti şi abonament la telefon, chiar dacă nu-ţi trebuie telefon fix.
Oricum, împreună ( net + telefon ) mă costă cam 70 lei/lună.

De asemenea, acum sunt localităţi ( la ţară ) unde se poate introduce net pe fibră optică ( depinde unde locuieşti )...

Toate cele bune.

| Kamiichu a răspuns:

Din cauza semnalului thinking

| Aniquel a răspuns:

Mai bine ti-ai pune prin cablu.