| Postoo a întrebat:

Am un samsung B3410 Delphi si pe imi apar niste culori verzi, albastre pe display si oriunde as intra in telefon. E de la calibrare? Daca da spuneti-mi va rog cu calibrez telefonul! Funda.

7 răspunsuri:
| smart22 a răspuns:

Eu cred ca e de la displei. sigur.asa am patit si eu

| Postoo explică (pentru smart22):

Si nu stii cam cat m-ar costa sami repar displayul la Samsung Delphi?

| smart22 a răspuns (pentru Postoo):

Frate eu nu te-as sfatui sal scimbi.costa cam vreo 2 milioane mai bine iti iei altul

| Postoo explică (pentru smart22):

La Samsung nu cred ca e asa scump. Displayurile la Lg sunt scumpe. la Samsung nu cred.

| smart22 a răspuns (pentru Postoo):

Da dar depinde si de telefon dar sunt sigur ca atita e asa l-am reparat si eu acum 2-3 luni si am tot Samsung delphi

| Postoo explică (pentru smart22):

Nasol tare atunci.

| Cristian_Mihai_1993 a răspuns:

Din spusele tale as putea spune ca te confrunti cu cativa pixeli morti sau aprinsi. daca sunt 2-3-4 nu e problema, daca sunt linii intregi de pixeli ar fi recomandat, pentru confortul tau sa schimbi display-ul. daca nu te deranjeaza il poti folosi si asa... daca ai garantie du-l la ei la service