| Foxglove13 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s4 si mai nou a inceput sa vibreze fara nici un motiv laughing Nu primesc notificari sau mesaje..vibreaza fara a avea vreun rost.Cum pot opri asta? s-a mai intamplat cuiva? ce ati facut?

Răspuns Câştigător
| tororoki a răspuns:

Sigur ai o aplicatie care te anunta de diferite chestii fara sa iti apara sus, eu am aplicatia 9gag pe telefon care mereu cand apar post-uri noi ma anunta prin vibratii. Verifica daca vibreaza cand nu ai deloc acces la internet, daca face si atunci este recomandat sa il duci in service.

| MarissaBNails a răspuns (pentru tororoki):

Buna,

Si eu am aceeasi problema ca Jaquelline. Am verifica toate aplicatiile si n-am ceva setat in acest sens. Nu stiu de la ce ar putea sa fie. Ai alta idee? Merci

6 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Acceseaza Settings -> My Device -> Motions and gestures -> Air gesture -> Motion si dezactiveaza Smart alert. (De regula, al doilea in lista)

| MarissaBNails a răspuns (pentru Ronnix):

Eu nu am activate setarile astea si cu toate astea tot imi vibreaza din senin.

| Cristi19 a răspuns:

Poti sa incerci sa dezactivezi vibratiile cand primesti notificari..probabil primesti niste mesaje pe facebook sau ceva pe care le-ai citit deja pe PC si nu mai iti apar si pe telefon dar iti vibreaza inainte sa verifice daca s-a citit sau nu

| raduradu2014 a răspuns:

Opreste vibratiile. daca nu se opresc du-te cu el la reparat

| tehno125482 a răspuns:

Sigur ai o aplicatie care te anunta de diferite chestii fara sa iti apara sus, eu am aplicatia 9gag pe telefon care mereu cand apar post-uri noi ma anunta prin vibratii. Verifica daca vibreaza cand nu ai deloc acces la internet, daca face si atunci este recomandat sa il duci in service.